Back to Top

Zoom

Details

Induktivní snímač sekundáru Lx-1

Induktivní snímač sekundáru Lx-1 je určen pro snadné zachycení vysokonapěťových průběhů na systémech plně elektronického zapalování především na systémech cívka na svíčce (EFS/COP). Pro zachycení zapalovacího průběhu postačí přiložit kontaktní plochu snímače na zapalovací cívku. Výsledný obraz je v uvozovkách dostačující pro rychlý přehled. Přesnější diagnostiku sekundáru EFS/COP je možné uskutečnit prostřednictvím kapacitních kleští a prodlužovacích adaptérů cívka-svíčka.

Využití při diagnostice

Vzhledem k velmi vysokému napětí (až 40kV), které je pro sekundární okruh typické, není možné provádět měření přímým připojením na výstup z cívky, jak je tomu u proměřování primáru. Pokus o takovéto měření by mohl vážně ohrozit zdraví technika a zcela určitě by vedl ke zničení osciloskopu a počítače. Pro měření sekundáru se proto využívají kapacitní a induktivní snímače. Použití induktivního snímače Lx-1 je velice snadné. 

Příklady využití - systémy zapalování:

- DIS (bez rozdělovače) plně elektronické zapalování. 
- EFS/COP plně elektronické zapalování (cívka na svíčce)

V ovládacím programu Hantek 3064/A a 1008C jsou přednastavená měření pro velmi přesnou diagnostiku sekundáru. V přednastaveném měření je integrován vzorec pro výpočet hodnot: zapalovací napětí (jehla), napětí výboje při přeskoku jiskry, doba hoření a doba trvání induktivního dokmitu.

Obsah balení Dodávka obsahuje:
1x Induktivní snímač sekundáru Lx-1

Specifikace

Záruka 2 roky
Model Induktivní snímač sekundáru Lx-1
Parametry

Induktivní snímač sekundáru je uzpůsoben pro měření napětí, které je generováno na sekundárním vynutí zapalovací cívky (transformátoru). Snímač přizpůsobuje signál pro optimální zobrazení zapalovacího procesu na obrazovce digitálního osciloskopu. 

Útlum snímače je 1000:1, to znamená, že 1V zobrazený na rastru osciloskopu představuje 1kV na sekundáru.

Induktivní snímač sekundáru Lx-1 může být použiván s většinou osciloskopů a motortestrů od jiných výrobců za předpokladu, že osciloskop disponuje funkcí invertního zobrazení a nastavení útlumu (atenuace) na hodnotu 1000:1. Signál je možné zaznamenat i v případě nastavení útlumu na 1:1. 

Vlastníte digitální osciloskop a potřebujete poradit s kompatibilitou Vašeho přístroje s námi nabízeným příslušenstvím? Kontaktujte nás.


Ukázky

Videa Není k dispozici
ObrázkyPodpora

Manuál Není k dispozici
Produktový list Není k dispozici
Software Není k dispozici
FAQ Není k dispozici

Recenze

Hodnocení produktu: INDUKTIVNÍ SNÍMAČ SEKUNDÁRU Lx-1

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Kvalita výrobku
Cena / Výkon
Užitná hodnota

Související produkty

Nové ruční osciloskopy