Back to Top

Zoom

Details

Kapacitní kleště sekundáru Cx

Kapacitní kleště sekundáru Cx jsou určeny pro měření vysokého napětí na výstupu ze zapalovací cívky respektive jejího sekundárního vinutí či případně koncového výstupu sekundáru (za vysokonapěťovou diodou). Kapacitní snímač je možné využít k zachycení vysokonapěťových průběhů, jak na konvenčních zapalovacích systémech s rozdělovačem, tak na systémech bez rozdělovače (DIS) – na systémech plně elektronického zapalování. Pro diagnostiku sekundáru na systémech cívka na svíčce (EFS/COP) je nutné využít prodlužovací adaptér cívka-svíčka

Využití při diagnostice

Vzhledem k velmi vysokému napětí (až 40kV), které je pro sekundární okruh typické, není možné provádět měření přímým připojením na výstup z cívky, jak je tomu u proměřování primáru. Pokus o takovéto měření by mohl vážně ohrozit zdraví technika a zcela určitě by vedl ke zničení osciloskopu a počítače. Pro měření sekundáru se proto využívají kapacitní a induktivní snímače. Zapojení kleští je jednoduché, Kleště se připnou na zapalovací kabel, popřípadě na prodlužovací adaptér, konektor kleští se připojí na BNC vstup osciloskopu, nastartuje se motor a měření může začít. Kleště je možné použít na proměření zapalování pouze na jednom válci. Pro test sekundáru na čtyřválcovém motoru je nutné použít 4 kleště a případně 4 prodlužovací adaptéry

Příklady využití - systémy zapalování:

- konvenční zapalovací systémy (s rozdělovačem)
- DIS (bez rozdělovače) plně elektronické zapalování. S prodlužovacím adaptérem také EFS/COP

V ovládacím programu Hantek 3064/A a 1008C jsou přednastavená měření pro velmi přesnou diagnostiku sekundáru. V přednastaveném měření je integrován vzorec pro výpočet hodnot: zapalovací napětí (jehla), napětí výboje při přeskoku jiskry, doba hoření a doba trvání induktivního dokmitu.

Obsah balení Dodávka obsahuje:
1x Kapacitní kleště sekundáru Cx

Specifikace

Záruka 2 roky
Model Kapacitní kleště sekundáru Cx
Parametry

Klešťový kapacitní snímač je uzpůsoben pro měření napětí, které je generováno na sekundárním vynutí zapalovací cívky (transformátoru). Snímač přizpůsobuje signál pro optimální zobrazení zapalovacího procesu na obrazovce digitálního osciloskopu. Kleště mají odolnou plastovou konstrukci a celkovou ergonomii podtrhuje dlouhý kabel o délce 1,8m. 

Útlum snímače je 1000:1, to znamená, že 1V zobrazený na rastru osciloskopu představuje 1kV na sekundáru.

Kapacitní kleště sekundáru Cx mohou být použity s většinou osciloskopů a motortestrů od jiných výrobců za předpokladu, že osciloskop disponuje funkcí invertního zobrazení a nastavení útlumu (atenuace) na hodnotu 1000:1 nebo 10000:1. 

Vlastníte digitální osciloskop a potřebujete poradit s kompatibilitou vašeho přístroje s námi nabízeným příslušenstvím? Kontaktujte nás.

Ukázky

Videa Není k dispozici
ObrázkyPodpora

Manuál Není k dispozici
Produktový list Není k dispozici
Software Není k dispozici
FAQ Není k dispozici

Recenze

Hodnocení produktu: KAPACITNÍ KLEŠTĚ SEKUNDÁRU Cx

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Kvalita výrobku
Cena / Výkon
Užitná hodnota

Související produkty

Nové ruční osciloskopy